Przejdź do treści

Aktualności

Eliminacje pisemne II etapu XLIX Olimpiady Historycznej w okręgu krakowskim …

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż do etapu okręgowego XLIX …

Wręczanie Nagród odbyło się 13 grudnia o godz. 12.00 w …

Tegoroczna edycja XLVIII Olimpiady Historycznej w Okręgu krakowskim odbyła się w dniach 15 i 28 stycznia.

Część pisemna w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadziła to 147 Olimpijczyków. Do części ustnej, która odbyła się w sposób zdalny zakwalifikowały się 63 osoby.

13 grudnia 2021 r. w sali 30 Collegium Novum UJ w obecności Rektora UJ prof. Jacka Popiela, Dziekana Wydziału Historycznego prof. Stanisława A. Sroki oraz redaktor naczelnej Wydawnictwa Literackiego Jolanty Korkuć odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XXI edycji konkursu o Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi patronów nagrody w Collegium Witkowskiego.

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego została ustanowiona w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyznawana jest corocznie, naprzemiennie autorowi polskiemu lub zagranicznemu. Konkurs obejmuje publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności.

Zobacz wszystkie wpisy

Skip to content